Menu

Ewa Alicja Slomska

Wszystko co dla mnie ważne dla innych może być tylko pyłkiem... ale z tych pyłków składa się moje życie. To, o czym piszę to także część Was samych - sprawdźcie sami.

Nikt tak nie kocha jak babcie i dziadkowie

slomska25

Nikt tak nie kocha jak babcie i dziadkowie, i to prawda bez dwóch zdań! Nie od dziś wiadomo - chwalą, rozpieszczają, darzą swoje wnuki bezinteresowną miłością. Mają więcej czasu i cierpliwości ... Są. Byli.

A moi Dziadkowie...

 

Moje i mojego męża wspomnienia są cudowne... Czasem w dzieciecej główce rodziły się legendy związane z naszymi dziadkami, bo niestety nie wszystkich mogliśmy poznać, ale myśl - pamieć była przekazywana przez Rodziców, Ciocie ... Wujków.

Najwspanialszy dziadek Stefan. Zawsze zabierał nas w miejsca "niemożliwe". Dla niego nie było słowa "zabronione", ale jak na nas krzyknął wszyscy stawaliśmy na baczność ...

Babcia Helenka, jako wzorowa Pani Domu po dziś dzień wyczaruje coś z niczego i dziadek Franciszek, najlepszy bajarz. Dziadkowie męża.

Dziadka Władysława nie było mi dane poznać, zabrała go wojna, ale Dziadek żyje w pamięci swojego syna i wnuków. Babcia Ania kochała kwiaty i robótki i piekła najlepsze jabłka w "dachówce"

Babcia Helenka i dziadek Bronisław, zawierucha wojenna ich rozdzieliła na długie 15 lat. Nikt nie miał nadziei, że dziadek wróci, babcia wierzyła, łagry nie wygrały z miłością.

Prababcia Marta wraz dziadkiem Janem urodzili się dawno temu w Niemczech, ich rodzice wyemigrowali "za chlebem" tuż przed I wojną światową. Do Polski nie wrócili ...

Prababcia Franciszka - "pani na włościach" jak o Niej mawiał Dziadek i Pradziadek Teofil - "mąż swojej żony" :). Babcia przed "wielką wojną" i w czasie jej trwania zarządzała majątkiem nadleśniczego w Szklanej Hucie pomiędzy Zbąszyniem a Nowym Tomyślem. Gotowała tak tłusto i tak dobrze, że smak niektórych potraw pamiętam do dziś ...

Prababcia Katarzyna i pradziadek Michał, ich marzenie o powrocie do Polski, kraju przodków się spełniło, wraz ze swoimi dziećmi, zięciami i synowymi oraz z wnuczką wrócili do Polski jeszcze w 1945 roku, oni ... byli w domu...

Najcudowniejsze wakacje i ferie? - zawsze były w Gdyni u pradziadków Franciszki i Anastazego...

Poza Bunią Helenką ... Dziadkowie żyją w naszych wspomnieniach ...

 

Nasi Dziadkowie :) 

https://picasaweb.google.com/110092208087589142255/Dziadkowie?authuser=0&feat=directlink

© Ewa Alicja Slomska
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci